A Fejhallgató Szervizben egy hiánypótló szolgáltatást nyújtunk, vezetékes fejhallgatók és fülhallgatók javításával foglalkozunk.
A Szerviz Blogban a javításokat bemutató cikkeket olvashat.
A honlapon minden fontos információt megtalál szolgáltatásainkkal kapcsolatban.
Postán érkezett egy csomagban két darab kontakthibás Sennheiser HD 457 fejhallgató. Mindkettő azonos hibával rendelkezett: a vezetékek kontakthibásak lettek azon a részen, ahol a hangszórótartó dobozokba csatlakoznak egy-egy gumi törésgátlón keresztül.
A Sennheiser HD 457 fejhallgató párnái lepattinthatók, a hangszórótartó dobozok tetejét pedig négy csavar rögzíti. Maga a hangszóró a doboztetőben van benne.
A probléma megoldásaként kivágtam a sérült részeket a kábelből és átfúrtam a törésgátlókat hogy újra rámenjenek a kábelekre. A kábelben lévő vezetékeket újraforrasztottam a hangszórók érintkezőihez.
A kapcsolat űrlapon keresztül is kérhet előzetes árajánlatot, | Árajánlatkérés |
Javítás munkadíj: Fejhallgató kábel javítás újraforrasztással | 7.000 forint |
Egy Sennheiser PMX80 fülhallgatót javítottam meg, aminek a kábele több helyen is el volt már szakadva. A fülhallgató egy teljesen új, szintén narancssárga színű kábelt kapott.
Az új kábel beforrasztásához szét kellett csavarozni a bal oldali burkolatot, amit két csillagcsavar tart egyben. Belül a két hangszóró vezetékeihez kellett forrasztani az új kábel megfelelő vezetékeit. Összesen négy vezeték jön a hangszórókból, a földelésüket össze lehet közösíteni, így a hangszórók felől és a kábelből is három forrasztási pontunk lesz, amiket a sztereó bekötésnek megfelelően kell összeforrasztani és szigetelni.
Újabb fejhallgató javításon vagyok túl, ezúttal egy kábelhibás fejhallgatón dolgoztam. A hangerőszabályzótól lefelé a kábelt szétrágta egy kutyus, így azon diszkrét harapásnyomok és egyéb sérülések látszódtak, persze a belső vezetékek is jópár helyen elszakadtak. Emiatt a fülhallgató nem is szólt, újra kellett kábelezni.
A hangerőszabályzó dobozába a kábel egy gumi törésgátlón keresztül megy bele, de ez egy anyagból készült a gyári kábellel. Hogy az illesztés megfelelő legyen, mindenképpen fel kellett barkácsolni ezt az elemet az új kábelre is. Ehhez a két oldaláról le kellett vágni a régi kábelt, majd át kellett fúrni úgy, hogy a lyukon átférjen az új kábel, de azért elég szorosan is tartsa.
Miután ez elkészült, már csak be kellett kötni az új kábel vezetékeit az áramkör megfelelő érintkezőihez. Végül egy kis ragasztó került a doboz belsejébe ami a törésgátló és a kábel rögzítésére szolgál.
Megjavítottam egy Creative Sound Blaster Tactic3D Sigma headsetet, aminek el volt szakadva a két hangszórót összekötő kábele, valamint a mikrofonja sem működött szintén egy vezeték szakadása miatt.
Első lépésben szétnyitottam a hangszórótartó dobozokat miután eltávolítottam a fülvédő burkolatokat és kicsavaroztam a rögzítőcsavarokat, majd multiméterrel kimértem a hangszórók közti érintkezést. Mivel ez egy stereo headset, a hangszórók földelése közös, az audiojel azonban két külön vezetéken érkezik a főkábelből. A két hangszóró között tehát egy kéteres kábel fut végig a felső részen, ebben volt a szakadás. Eltávolítottam a két hangszórótartó dobozt, majd egy új kábeldarabot vezettem át a felső részen. Elvégeztem a forrasztásokat, és miután kipróbáltam a javítást újból összeszereltem a dobozokat.
A vezérlődobozt is szétnyitottam, mert a mikrofon sem működött. A vezérlődobozban van egy kapcsoló a mikrofon számára és egy potméteres tekerős hangerőszabályzó. Az áramkör két szélén vannak a vezetékek érintkezői, ezek közül az egyiket újra kellett forrasztanom.
Megragasztottam egy törött Beats Tour fülhallgatót. Ez egy igazán klasz kis hallójáratos füles, piros színű gubancmentes kábellel és egy praktikus tokkal. Az egyik hangszóródoboza tört le a foglalatról. A feladat tehát nem más, mint a vezetékek újraforrasztása és a doboz megragasztása.
A gubancmentes kábel nagyon jó találmány, viszont a kábelblankolást kissé megnehezíti. Mivel ez a kábel lapos és nem kör keresztmetszetű, nem könnyű úgy lehúzni róla a burkolatot, hogy a vékony vezetékek közben ne sérüljenek. Ollóval vagy kábelblankolóval finoman befogva egy határozott mozdulattal húzzuk le a borítást.
Miután szabaddá és forraszthatóvá tettük a vezetékeket, egy csipesszel odailleszthetjük őket a hangszóró érintkezőire. Forrasztáskor arra ügyeljünk, hogy ne olvasszuk meg körülötte a műanyag alkatrészeket.
Végül az ezüst színű peremet bekentem pillanatragasztóval és összenyomtam a két részt. A ragasztó pár óra alatt teljesen megköt és a füles mehet is vissza a gazdájához.